fbpx
 Hotely a lázně v ČR, Lázně Karviná hotely, Všechny hotely

Rehabilitační sanatorium Darkov (Lázně Karviná)

Rehabilitační sanatorium Darkov Lázně Karviná

V rehabilitačním sanatorium léčebných zařízení Lázní Darkov v Karviné si můžete dopřát třeba bazénovou koupel v jodobromové solance se suchým zábalem, teplé rašelinové obklady i vstup do bazénu. Darkovské lázně byly založeny v polovině 19. století a to díky nálezu pramenů třetihorní silně mineralizované jodobromové solanky s vysokým obsahem jódu. Tato léčivá voda se v kombinaci moderními rehabilitačními prostředky má blahodárné účinky na pohybové, oběhové a neurologického ústrojí. Kromě stavů po úrazech a operacích se v lázních léčí oběhové ústrojí, nemoci kožní i gynekologické.

Ceník pobytů + recenze Rehabilitační sanatorium Darkov (Lázně Karviná) >>

Lázně Darkov (německy Darkau, polsky Darków) jsou část okresního města Karviná, ležícího na severovýchodě České republiky. Darkov je znám především svými lázněmi, kde se léčí poruchy pohybového ústrojí, neurologické indikace, poúrazové a pooperační stavy.

Přírodní léčivé zdroje: jodobromová solanka – jedinečná minerální voda třetihorního původu – aplikační formy: vanové a bazénové koupele, hyperthermní zábaly, inhalace

Jak můžete trávit volný čas v Lázních Darkov?

Přímo v lázních naleznete pestrou nabídku kulturních programů a volnočasových aktivit. V městě Karviná máte bezpočet možností sportovního vyžití. Vyberme například tenis, squash nebo badminton, fitness centrum, plavání či bruslení v kteroukoliv roční dobu. Velkou rekonstrukcí prošel rekreační areál Loděnice s půjčovnou loděk v parku Boženy Němcové.

Kromě toho jsou velmi populární tradiční zámecké prohlídky, procházky v rozlehlých parcích, které jsou zpestřeny v letní sezóně pravidelnými projížďkami historickým kočárem s koňmi, návštěvy kaváren, nakupování i adrenalinové, relaxační či tradiční balíčky zážitků.

Rostoucí zájem je o návštěvu šikmého kostela, který je raritou nejenom v Česku. Novinku představuje návštěva zdejších atrakcí formou tzv. Zážitkové univerzity Karviná.

Výlety do okolí Lázní Darkov

Zámek Fryštát, Karviná:
empírový zámek – vzácná knihovna, ukázka šlechtického bydlení ve 2 okruzích, pobočka Národní galerie Praha

Kostel Sv. Petra z Alkantary, Karviná:
šikmý kostel, kterému se říká „česká Pisa“, vychýlený o 6,8 stupňů a pokleslý o 37 metrů v důsledku důlních vlivů

Archeopark Chotěbuz u Karviné:
archeologické naleziště slovanského osídlení z 8.–11. století

Těrlická přehrada:
vodní nádrž s populárními vodními sporty, místo konání soutěží ve vodním lyžování