fbpx
Přehled lázní v ČR, Všechny hotely

Lázně Třeboň

Na zábaly rozhodně do Třeboně!

Lázně Aurora Třeboň wellness pobytyPříjemné vyhřívané zábaly z prvotřídní rašeliny, romantické procházky po renesančním městě, nádherná krajina tisíce rybníků a gastronomické lahůdky, ze kterých budou vaše chuťové pohárky v sedmém nebi. To jsou lázně Třeboň. Navštivte harmonickou a milou krajinu Jižních Čech, užijte si nezapomenutelné okamžiky v třeboňských lázních, které jsou součástí toho nejlepšího v České republice.

Rezervovat pobyty Třeboň>>

Třeboňské Lázně se specializují na onemocnění pohybového aparátu, revmatických potíží, poúrazové a pooperační rekonvalescenci a posílení celkového stavu těla a mysli. Místní specialita – přírodní léčivé rašeliny ze zdrojů, které se nacházejí v blízkosti města – slouží jak pro léčbu, tak příjemnou relaxaci. Rašelina je speciálně připravena a její jedinečné účinky můžete vychutnat v podobě příjemných koupelí nebo zábalů, během nichž se vaše tělo důkladně zahřeje. Výsledkem je uvolnění svalů, zmírnění bolesti a snadnější regenerace.

Lázně Aurora

Chtěli byste získat maximum z vašeho pobytu v Třeboni? Pak navštivte, především Lázně Aurora Třeboň! Každé vaše přání bude vyslyšeno v tomto lázeňském komplexu, kde najdete kompletní nabídku wellness služeb a můžete vychutnat příjemné lenošení v léčivých a omlazujících zábalech a koupelích bohatých na živiny. Třeboň nabízí bohatý program nejen pro seniory: kulturní a společenské akce v třeboňských lázních Aurora i Bertiných lázních, otevření Lázeňské sezóny v květnu 2016,vystoupení Třeboňského lázeňského symfonického orchestru a další.

Bertiny lázně

Neméně významné Bertiny lázně, druhé městské třeboňské lázně, nabízí postupy založené na kombinaci slatinné koupele a zábaly a masáže.

Třeboňská lázeňská Brusinka

trebonska brusinka lazenskaPokud jste v Třeboni vyzkoušeli vše z lázeňské péče, nezapomeňte si dát třeba Brusinku – třeboňský speciální lázeňský likér. Třeboňské lázně nabízejí svým hostům i návštěvníkům tři vlastní likéry, které nekoupíte nikde jinde než v Třeboni. Kromě známého likéru Aubertovka a Černého zlata je to také místní lázeňská specialita, likér Brusinka. Brusinka je sladký likér, který je vyroben z brusinek z místních rašelinišť, skrývá v sobě 40 % alkoholu a vznikl při příležitosti 120 let lázeňství v Třeboni. Likér pro lázně vyrábí firma Fruko-Schulz Jindřichův Hradec. Ochutnat ji můžete v restauracích a barech obou lázní, zakoupit celé balení lze v Lázních Aurora v Infocentru a v lázeňské prodejně, v Bertiných lázních pak v denním baru.

To nejlepší z okolí Třeboně

Bylo by těžké si představit krásnější místo pro dokonalý odpočinek. Třeboň je koneckonců jedním z nejvíc pohádkových měst v Jižních Čechách. Můžete navštívit zdejší renesanční zámek se stálou expozicí o Třeboni nebo vystoupat na Radniční věž, která poskytuje nádherný výhled na historické jádro města. Vypravte se na výlet k Schwarzenberské hrobce, místu posledního odpočinku 27 členů slavné šlechtické rodiny, která ve své době patřila mezi nejbohatší a silně vlivné na život obyvatelů českých zemí. Ochutnávka některé místní speciality, jako jsou vynikající kapří hranolky, nebo cesta kolem Světa (nejznámější místní rybník), kolem které provozuje naučnou stezku, je úplná samozřejmost při vašem pobytu v Třeboni. Velké množství kulturních akcí se konají ve městě každý rok, jako je Květinová Třeboň v dubnu, mezinárodní festival animovaných filmů Anifest v květnu a hudební festival věnovaný slavné české operní zpěvačce Emmě Destinnově, který se koná v červenci.

Třeboň je skvělý výchozí bod pro objevování celé jihočeské oblasti. Romantici by neměli zanedbávat navštívit jedno z nejkrásnějších měst v Evropě – Český Krumlov, které se díky svému kouzelnému historickému jádru dostal na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud Vám to nebude stačit, najdete další obdivuhodná a elegantní šlechtická sídla připomínající něco z pohádky na zámku Hluboká a v Jindřichově Hradci.