fbpx
Přehled lázní v ČR

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně – ráj na zemi

Když pobýval Johann Wolfgang von Goethe ve Františkových Lázních, popsal město právem jako „ráj na zemi“. Nejmenší ze třech měst v proslulém západočeském lázeňském trojúhelníku se může pochlubit elegantní klasicistní lázeňskou kolonádou, čisťounkými parky, příjemnou klindou atmosférou.  Přijďte a přesvědčte se sami, zda slova slavného německého básníka stále platí, a užijte si odpočinek a relaxaci ve městě, které dalo světu první slatinné lázně.

Zarezervovat pobyt >>

Místní obyvatelé začali pozorovat léčivé vlastnosti zdejších pramenů zhruba před pěti staletími. Lázeňské město bylo založeno až v 18. století za rakouského císaře Františka I., po kterém to je pojmenováno. Klid a léčivé vlivy zde hledali třeba Johann Strauss, kníže Metternich, Kafka nebo Beethoven.

Františkovy Lázně prameny

Ve Františkových Lázních můžete ochutnat 20 studených minerálních pramenů, základem procedur je vysoce kvalitní přírodní bahno a plyny s léčivými vlastnostmi. Všechny z nich jsou použity v léčbě svalovo-kosterní soustavy, kardiovaskulárního onemocnění, a zejména gynekologických problémů, včetně neplodnosti. Půvabné lázeňské domy dnes nabízí také příjemné a hodně oblíbené wellness procedury, které zaručeně vrátí ztracenou vitalitu, oddální stárnutí těla, omladí duši a zbaví stresu.

Františkovy lázně

 

Socha malého Františka

Františkovy Lázně se proslavily symbolem malého chlapce, který se jmenoval František a měl pověst o léčivé moci. Místní lidé se domnívají, že pokud žena dotkne jeho sochy v určitém místě, zaručeně otěhotní. Až budete korzovat po hlavní třídě, nezapomeňte se zastavit u domu U dvou zlatých lvů (U Zlatého lva), kde pobýval Beethoven při svých návštěvách města. Pokud máte rádi aquaparky, zpestřete si vaší návštěvu v Aquaforu, kde je řada vnitřních i venkovních bazénů, tobogánů, vířivkek, vodních jeskyní, sauny, hydromasážní vany a kurty na plážový volejbal – zábava pro celou rodinu, seniory i aktivní sportovce.

5 km od Františkových Lázní leží strarobylé město Cheb, jedno z nejkrásnějších měst v Čechách  s nádhernými hrázděnými domy. Pokud máte rádi přírodní krásy, navštvte jedinečnou národní přírodní rezervaci Soos. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách – bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.

Frantiskovy lazne Soos rezervace
Hotely Františkovy Lázně >>


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *