fbpx
Přehled lázní v ČR

Karlovy Vary

Karlovy Vary – hlavní město v západočeském lázeňském trojúhelníku

Ztělesnění elegance, lázeňské kolonády, lemované exkluzivními lázeňskými domy a nádherná pozice v srdci zalesněného údolí. To jsou Karlovy Vary. Nejznámější lázeňské město v západočeském lázeňském trojúhelníku, v němž se léčilo mnoho z nejslavnějších osobností, je dnes druhým nejnavštěvovanějším místem v České republice. Díky své jedinečné architektuře, právem označované za nejkrásnější lázně v Evropě.
Zarezervovat pobyt >>
Karlovy Vary založil český král a římský císař Karel IV ve 14. století. Říká se, že vládce objevil jedinečný pramen při lovu jelenů. V průběhu staletí se lázeňské město, jehož sláva překonala hranice Čech, pyšní synonymem s šarmu, zdraví a bohatství. Osobnosti jako Goethe, Beethoven, Gogol, Paganini, Casanova nebo Mozart, spolu s desítkami hlav státu, navštěvovali Karlovy Vary coby oázu klidu se skvělým lázeňským servisem. V poslední době město hostí mnoho filmových hvězd na filmovém festivalu, který je jedním z nejvýznamnějších evropských filmových festivalů.

karlovy vary prameny diana hotely

Karlovy Vary prameny

V Karlových Varech vyvěrá 13 teplých minerálních pramenů, které se používají k léčbě nemocí trávicího systému a metabolických poruch, spolu s problémy spojenými s rakovinou a nemocemi pohybového aparátu. Ubytování je k dispozici v desítkách nádherných lázeňských budov, vil a komplexů, které nabízejí prvotřídní služby spojené s tradiční lázeňskou léčbou, stejně jako špičkové moderní wellness procedury. Mezi nejznámější hotely patří Grand Hotel Pupp, považován za jeden z nejlepších na světě, Hotel Imperial, a Hotel Thermal, jehož velký venkovní bazén a nabízí úchvatný výhled na celé město.

Zažijete zde skutečnou lázeňskou atmosféru na příjemné procházce přes jeho okouzlující historické jádro, které se vine podél říčky Teplé. Můžete se napít z několika místních léčivých pramenů a projít ve stínu elegantní kolonád, jako je Mlýnská a Tržní kolonáda. Nesmíte minout Císařské lázně a kostel svaté Máří Magdalény. Nejžhavější z pramenů – Vřídlo – je velmi horký 73,4 °C, nejteplejší pramen Čech vynořuje ze země v okolí do výšky v budově vřídelní kolonády. Ve staré části vřídelního podzemí je zpřístupněna exkurzní trasa Podzemí Vřídla.

vridlo karlovy vary

Rozhledna Diana s lanovkou

Pro milovníky vyhlídek je k depozici lanovka na rozhlednu Diana, ze které město uvidíte jako by na dlani z výšky Vrchu přátelství (560 m). Součástí areálu Diany je také minizoo, motýlí dům, lesní terasa a stánek s rychlým občerstvením a suvenýry. Stylová restaurace nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně jak na lesní terase či v hlavním sálu s krbem, tak v nekuřácké zimní zahradě. V zimních měsících po přelomu roku je rozhledna Diana zavřená.

Bečov nad Teplou

Se zajímavou historkou se pojí hrad Bečov nad Teplou, nedaleko Karlových Varů. Nachází se zde restaurovaný románský relikviář svatého Maura, po českých korunovačních klenotech druhá nejcennější památka a vůbec nejvýznamnější románská klenotnická památka v České republice. Ten byl koncem 80. let 20. století nalezen ukrytý pod podlahou v žalostném stavu. Nárokoval ho potomek šlechtické rodiny, která po válce z hradu uprchla, když byl následně hrad znárodněn. Vývoz z čr byl však zamítnut, protože se jedná o památku nevyčíslitelné hodnoty. Expozice dokumentuje postup jeho náročné a komplexní restaurace.

Hotely Karlovy Vary >>